Turbo Tamiri Sonrası Montaj Kılavuzu

1 - Turboşarj motora montaj etmeden önce neden arızalandığı tespit edilmelidir. Eğer arıza giderilmeden montaj yapılırsa aynı arıza muhtemelen tekrar edecektir.
2 - Aracın hava filitresi daha daha önce ne zaman değiştirilmiş olursa olsun mutlaka orjinali ile  yenilenmeli ve hava filitresi kutusu temizlenmelidir.
3 - Motor yağı ve yağ filitresi mutlaka değiştirlmelidir. eğer araca motor yapılıyorsa ve / veya tarafımızca özellikle belirtilmiş ise karter açılarak temizlenecektir.
4 - Bazı araçlarda karter içersinde yağ pompası için süzgeç bulunmaktadır. Bu parça her 100,000 km'de veya turboşarj onarımında yenisi ile değiştirilmelidir.Temizlenmesi yeterli olmayacaktır.
5 - Her turbo tamiri sonrası intercooler sökülerek içi benzin - yada tinerle temizlenmelidir ve kaçak kontrolu yapılmalıdır.
6 -  Turbo montaj sırasında sıvı conta kullanılmamalıdır. Bu sorunun önüne geçmek için bizim gönderdiğimiz contaları takmanız yeterlidir.
7 - Turbonun yağ borusundan içeriye mil ve pervaneyi döndürmesi için bir miktar yağ koyulması gerekmektedir.
8 -  Turbo montaj sırasında N75 ---- Turbo Basınç Kontrol Valfi ---- Turbo Selenoid valfi die isimleri bulunan bir parça mevcuttur araçla sürüşe çıkmadan önce bu parça kesinlikle kontrol edilmelidir.

Bu bilgiler Turbo Turkiye Firması tarafından izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.

Yazar: Turbo Türkiye

Turbo Türkiye Turbo Tamiri ve Turbo Satışı İçin Kurulmuştur. Tüm Türkiyede ki Otomotiv İş Makinası, Kamyon, Otobüs, Gemi, Kepçe Turbolu Tüm Araçların Turbo Tamiri ve Bakımına Profesyonel Ekibi ile Garantili Bir Şekilde Müşteri Memnuniyeti Odaklı Açılmıştır. ORJİNAL TURBO SATIŞI VE TAMİRİ YAPMAKTADIR.